طرح توجيهي توليد خوراك طيور

طرح توجيهي توليد خوراك طيور

دسته بندی: - - -

قیمت: 1425 تومان

تعداد نمایش: 149 نمایش

حجم فایل: 91.02K

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: ۳۰ بهمن ۱۳۹۶

به روز رسانی در: ۲۹ بهمن ۱۳۹۶

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

1425 تومان – خرید

خلاصه طرح :
موضوع طرح توجیهی : طرح توجيهي توليد خوراك طيور
نوع توليدات :خوراك طيور
تعداد شاغلين :۲۰

مقدمه
تغذيه علمي است كه دانش بيوشيمي و فيزيولوژي را تواما و با مفهومي مشترك در ارتباط با يك ارگانيزم و تامين غذاي آن بيان مي كند. تغذيه شامل جرياني است كه در آن سلولهاي بدن موجود زنده با بخشي از محيط شيميايي خارج كه براي تامين مواد مورد نياز جهت انجام مطلوب واكنش هاي متابوليكي و شيميايي براي رشد، نگهداري، كار و توليد ضروري است در ارتباط مي باشد.
غذا به ماده اي اطلاق مي شود كه حيوان بتواند پس از خوردن ، آن را هضم و جذب كرده و به مصرف برساند. به آن قسمت از ماده غذايي كه به مصرف واقعي حيوان مي رسد ، ماده مغذي گفته مي شود.
استفاده از خوراك آماده براي تغذيه طيور به واسطه ايجاد امكان مصرف ضايعات صنعتي و پسماند هاي كشاورزي در جهت كسب ارزش افزوده و همچنين سهولت حمل و نقل ، در سالهاي اخير رو به فزوني نهاده است.
ضمن اينكه تغذيه طيور با اين نوع خوراك مي تواند از بروز امراضي كه به دليل وجود آلودگي هاي مختلف در غذاي طيور پديد مي آيد جلوگيري نمايد.
براي ايجاد شرايط بهره برداري اقتصادي از واحدهاي مرغداري بايد مجموعه اي از مواد كه در يك نوع غذاي خاص به تنهايي گرد هم نمي آيند با هم مخلوط و آسياب نمود. اين تركيب خوراكي را تشكيل مي دهد كه متشكل از مجموعه مواد غذايي است كه قادر است همه عناصر و مواد ضروري بدن حيوان را در حد نياز آن برطرف كند.
مواد قابل استفاده در تركيب خوراك طيور به مقادير مختلفي قابل استفاده مي باشند. لكن در محاسبات طرح حاضر از تركيب زير استفاده شده است:
جو به ميزان يك پنجم، سبوس گندم معادل ۱۲ درصد، ضايعات گندم به ميزان ۲۲ درصد، كود مرغي يك پنجم، ذرت معادل ۱۸ درصد، پودر ماهي ۵ درصد، پودر گوشت ۱ درصد. ويتامين، اوره،كربنات و نمك هر يك كمتر از يك درصد از تركيب خوراك طيور را تشكيل مي دهند.

مشخصات فایل:
عنوان: طرح توجيهي توليد خوراك طیور
تعداد صفحات: ۱۵
زبان: فارسی

در مورد این اثر نظر دهید