کتاب انه اید

کتاب انه اید

دسته بندی: -

قیمت: رایگان

تعداد نمایش: 1096 نمایش

حجم فایل: 7.13M

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 27 جولای 2017

به روز رسانی در: 4 آوریل 2018

انه اید چیست؟ سخن سنجان و ادبدانان باختر زمین سرگذشت انه یا ((انه اید)) ویرژیل را سومین داستان بزرگ پهلوانی در جهان، پس از «ایلیاد» و «اودیسهٔ» هومر شمرده اند.

هر چند این هرسه، در ادب پهلوانی ، نامه هایی جاودانی اند، امّا هرگز، به هیچ روی ورای، با نامهٔ ورجاوند و بی مانند فردوسی، شاهنامه پهلو نمیتوانند زد. شاهنامه که کارنامه و تبارنامهٔ ایرانیان است گرانسنگترین و پرمایه ترین اثر حماسی است، در ادب ایرال و جهالا؛ و در میانهٔ نامه های پهلوانی، بی هیچ گمان و گزافه، برترین و نخستین نامه است.

اگر به داد داوری کنیم و به دور از یکسونگری و تنگ بینی، آشکارا بر آن خواهیم بود که شاهنامه با ایلیاد و اودیسه، یا انه اید سنجیدنی نیست؛ استوار باور خواهیم کرد که شاهنامه نامه ای است که همتایی برای آن نه در ادب خاور، نه در ادب باختر نمی توان یافت. اگر به هر روی بخواهیم شاهنامه را با این سه کتاب بزرگ که اروپاییان آنها را برترین نامه های پهلوانی شمرده اند بسنجیم، تنها یکی از داستانها، یکی از رویدادهای بنیادین در آن، با آن سه سنجیدنی است. شاهنامه سرگذشت تیره های ایرانی را از نخستین مرد، کیومرث تا فروپاشی فرمانروائی ساسانی در برمیگیرد.

اطلاعات فایل
عنوان: کتاب انه اید
نویسنده: ویرژیل
مترجم:کزازی
تعداد صفحات: ۵۷۶
زبان: فارسی

 

دانلود این اثر:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود همچنین برایتان ایمیل خواهد شد.

رایگان – خرید

در مورد این اثر نظر دهید